دریافت(143- تاثیر زاویه زلزله بر عملكرد سازه های جداسازی شده فولادی تحت اثر مولفه قائم حركت زمین)

143- تاثیر زاویه زلزله بر عملكرد سازه های جداسازی شده فولادی تحت اثر مولفه قائم حركت زمین|50064515|ekn50309089|
این فایل درباره ی 143- تاثیر زاویه زلزله بر عملكرد سازه های جداسازی شده فولادی تحت اثر مولفه قائم حركت زمین می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله تاثیر زاویه زلزله بر عملکرد سازه های جداسازی شده فولادی تحت اثر مولفه قائم حرکت زمین

عباس اکبرپور - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی_واحد تهران جنوب
محمدرضا ادیب رمضانی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی_واحد تهران جنوب
نوید ملا حسین - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه دانشگاه آزاد اسلامی_واحد تهران جنوب


چکیده مقاله:

یکی از مهمترین چالشهای طراحی لرزهای سازهها، اینستکه طراح به درستی نمیداند که این بارهای لرزهای در چه جهتی، به سازه اعمال میشود .بخاطر عدم قطعیت در برآورد شرایط محلی زمین احداث سازه و نیز عدم قطعیت در تعیین محل دقیقمرکز زلزله و خصوصیات انتشار موج، منطقی است که فرض کنیم بارهای لرزهای میتوانند در هر جهتی به سازه اعمال شوند. با در نظرگرفتن این عدم قطعیتها، زاویه بحرانی برخورد، یعنی زاویهای که در آن پاسخ سازه برای یک پارامتر تقاضای لرزهای،ماکزیمم است همواره مورد توجه مهندس محاسب میباشد. این مقاله به بررسی تاثیر زوایای برخورد مختلف زلزله در سازه 5طبقه فولادی بهسازی شده با جداساز لرزهای و میراگر اصطکاکی تحت اثر مولفه قائم حرکت زمین میپردازد. میراگر اصطکاکی در سازه جداسازی شده بمنظور بهبود عملکرد جداساز در برابر بالاآمدگی جداسازها در نظر گرفته شده است.هدف اصلی از این کار پیدا کردن بحرانیترین زاویه زلزله با سازه جداسازی شده با هسته– سربی همراه با میراگر اصطکاکی میباشد. مدل فوق تحت زلزلههای شبیهسازی شده، آنالیز دینامیکی غیرخطی گردیده است و پس از تحلیل نتایج بحرانیترین زاویه زلزله با سازه از روی نمودارهای پاسخ سازه بدست آمد.


کلیدواژه‌ها:

جداساز لرزهای - میراگر اصطکاکی - زاویه برخورد زلزله - زاویه بحرانی - تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


اکبرپور, عباس؛ محمدرضا ادیب رمضانی و نوید ملا حسین، ۱۳۹۱، تاثیر زاویه زلزله بر عملکرد سازه های جداسازی شده فولادی تحت اثر مولفه قائم حرکت زمین، سومین کنفرانس ملی سازه و فولاد و اولین کنفرانس ملی سازه های سبک فولادی (LSF)، تهران، انجمن سازه های فولادی ایران


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (اکبرپور, عباس؛ محمدرضا ادیب رمضانی و نوید ملا حسین، ۱۳۹۱)
برای بار دوم به بعد: (اکبرپور؛ ادیب رمضانی و ملا حسین، ۱۳۹۱)